Ako som vyrábala deťom autoumyváreň

Autor: Sonka Paculíková | 25.4.2016 o 9:40 | Karma článku: 9,90 | Prečítané:  692x

Mám dvoch synov a obaja milujú autoumyvárne. Celé dni o nich rozprávajú, tak som sa rozhodla, že im tú autoumyváreň vyrobím. Následná nefalšovaná radosť v ich očiach a slová uznania a pochvaly boli na nezaplatenie. 

Na výrobu autoumyvárne je potrebná hlavne sololitová doska. Je ľahká a tenká, no zároveň dostatočne pevná, aby odolala aj sile detkého nadšenia. Na spevnenie strán som použila kovové L-ká.

Kúpte si tiež strapce, pretože omotané na špilke sa krásne vrtia, podobne ako originál. Veľkým pomocníkom je taviaca pištoľ a obojstranná penová páska. Zvyšok si vie každý pripôsobiť podľa vlastného vkusu. 

Postup

Sololitovú dosku som si vyrezala do požadovaných rozmerov. Jedna stena mala otvor na okno, na to som použila priehľadný plast zo starej krabice. Sololit sa dá vyrezať aj orezávacím nožíkom, ale je to veľmi náročné a treba na to väčšiu silu. 

Steny sololitu som sa rozhola oblepiť filcom. Pri vyrezávaní filcu na strechu je potrebné myslieť na to, že musí byť širší ako je doska, pretože bude treba zakryť aj bočné steny. Na filc si treba poznačiť aj dierky, ktoré boli do sololitu vyvŕtané, špilkou to šlo potom bez problémov prepichnúť. 

Jednotlivé časti som lepila taviacou pištoľou. Pre lepšiu stabilitu odporúčam kovové L-ká nielen medzi strechou a stenou, ale aj medzi stenou a podlahou. 

Na špilku som si omotala strapce, pri dĺžke asi 13 cm som minula zhruba 57 cm strapcov. Je lepšie ich omotávať na husto, krajšie sa to vrtí. Začiatok a koniec omotávania som zalepila taviacou pištoľou. 

Pri tvorbe podlahy som sa rozhodla využiť mokrý efekt. Ten som docielila priehladným lepidlom a plastovou výplňou do šuflíkov. Podlahu som lepila ku zvyšku autoumyvárne až potom, ako som nasunula špilky so strapcami. 

Horné hrany som ešte prelepila penovou lepiacou páskou, aby si deti neotláčali ruky. Trčiace špilky, ktoré slúžia na točenie strapcami, som na koncoch ešte prešla taviacou pištoľou, aby sa deti nepoškrabali. Zostatkové strapce som ešte prilepila na strechu, nech je to veselšie :-)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Možno to zle vidím; možno Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky alebo prehnane.

KOMENTÁRE

SNS neodíde. Nikto na ňu nečaká

V prípade predčasných volieb by sa SNS nemuselo dostať do vlády.


Už ste čítali?